A konspirációban tettestársuk a londoni Wieden+Kennedy ügynökség, mely minden eszközt megragad a mozgalom népszerűsítésére. A szőrmók házikedvencnek álcázott fenevadak tejesembereket rabolnak el, majd agymosás után agykontrollal kényszerítik őket az együttműködésre.
Ha a szörnyűségekből még nem elég, a szőrös rettenetek a Facebookon is folytatják az újoncok toborzását, a rettegő lakosság szemmel követheti a sereg gyarapodását.
Szerencsére a Cravendale brit tejipari cég megvéd minket, nem engedi, hogy a rossz cicusok elrabolják mindennapi tejünket, az alábbi videó hírszerzőiknek köszönhetően készült:
A helyzet komolyságát mutatja, hogy a Google számítógépeket próbál arra tanítani, hogy a macskákat automatikusan felismerjék. Vagy ők is csak meglovagolják a tényt, hogy a macskás képek/videók a leginkább megosztott (és megosztó) internetes tartalom?
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
2012.09.14. 20:11:22
Végeztek egy kísérletet, aminek két patkány volt az alanya. A teszt előtti hetekben az egyik patkány táplálékába minimális macskaürüléket juttattak, a másik patkányt normálisan etették. A teszt: betették őket két külön zárt ketrecbe, amiket egymás mellé helyeztek, majd a ketrecek elé helyeztek egy macskát. Hölgyei és uraim lehet tippelni.....Az egészséges patkány természetesen bepasszírozta magát a ketrec macskától legtávolabbi zugába, míg a másik fittyet hányva a ragadozóra céltalanul kószálgatott tovább, szaglászgatta a macskát!!!
Ez a macska táplálkozáshoz kötődő szelekciós adaptációjának eredménye.
És bizony, bizony ez a parazita megtalálható az összes macskatulajdonos agyában is. Meg lehet figyelni, hogy hány macskatartó rendeli alá magát a macskájának, többnyire (sok) macskáinak...Egyszerűen jobban vonzódik hozzá a gazdi.
Azonban amerikai tudósok felmérése szerint ez súlyos problémákat is okoz a betegeknél, ugyanis a parazita jelenléte jelentősen csökkenti a reakcióidőt, és ezért ezek a személyek gyakrabban szenvednek pl. közúti balesetet.
(elnézést az orvosoktól, ha vmi baromságot írtam, nem vagyok orvos)
Lady.Bird 2012.09.14. 20:26:37
? nem szereted anyád macskáit?
2012.09.14. 20:49:36
gyomirtó 2012.09.14. 21:17:56
[c] 2012.09.14. 21:24:53
Szóval, vigyázz a tatárbifsztekkel.
A betegség általában enyhe tünetekkel zajlik le és nincs maradandó utóhatása.
Terhes nőkre és magzatukra azonban veszélyes. A macskatartók többsége viszont, ha teherbe esik, csekély valószínűséggel betegszik meg, mert valószínűleg már átesett rajta és ezzel egész életére szóló védettséget szerzett.
sanyix 2012.09.14. 21:54:06
2012.09.14. 23:43:16
Richard Dawkinstól olvastam ezt a fejtegetést, arra példaként, hogy hogyan alkalmazkodott pl. a macska a a táplálékának megszerzése céljából, vagy úgy is lehet megfogalmazni, hogy azok a macskagenerációk maradtak fenn sikeresebben, akik erre a fegyvertényre szert tudtak tenni. Milyen csodálatos ez a természet.......
AnnaKarenina 2012.09.15. 08:43:58
A tatárbifsztek is nagyon jó példa, ezért megfontolandó az éttermi fogyasztás + a hentesnél való húsdaráltatás.
De hogy valakinek a macskákról a toxoplazmózis jusson eszébe, az fura, hiszen ez abszolút higiéniai kérdés, ami minden állat tartására vonatkozik (macskáknál főleg a kijáró állatokra).
A macskák tökéletes és független lények, okosak, kedvesek, szépségesek.
2012.09.15. 09:22:36
Igen.
A macskák függetlenek.
Aki egy kutyával él, annak van egy társa, aki macskával, annak meg van egy társbérlője....:)
De azt nem értem, hogy miért tartod furának, hogy a macskáról ez jut az eszébe vkinek:
"A protozzon végső gazdája a macska illetve macskafélék, a közti gazda az ember, egyéb emlősállatok illetve a madarak."
vagy:
"Az állatok fertőzött húst fogyasztva vagy a macska ürülékével érintkezve fertőződenek meg."
hu.wikipedia.org/wiki/Toxoplazm%C3%B3zis
AnnaKarenina 2012.09.15. 10:06:31
Kutyám és macskáim is vannak, a macskák szemlélődő és szunyókálós-filozofikus:) életmódja nagyon jó ellensúlya a kutya intenzivitásának. Ha az ember kellő közelségben van az állataival, akkor eléggé elmosódnak a társ, társbérlő közötti határok, és inkább csak az előbb említett viselkedésbeli különbség marad meg.